Derince Hacamat

Hacamat çok eskilere dayanan kadim bir tedavi olup,Fıtri ve doğal bir tedavidir.Tıbbi ve manevi olarak yetkin kişiler tarafından yapıldığında hiçbir yan etkisi yoktur.

Hacamat  deriden ufak çizikler atılarak vakum yolu ile kan alınmasıdır. Genellikle iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden bardak veya boynuzla alınır.İnsan Sağlığına oldukça olumlu etkileri vardır.

Peygamber Efendimizin Miraca yükselmesinden sonra hacamat dinimizde  bir tedavi yöntemi olarak daha da  önem kazanmıştır.Allah Rasulü hem hacamat olmuş,hem hacamat olmayı ümmete tavsiye etmiştir.

Peygamberimiz ;

" Mirac gecesi hangi melekler topluluğuna rastladıysam Ya Muhammed Hacamatı ümmetine emret ! Sende ona devam et dediler..." buyurmakla Hacamatın ne denli önemli bir tedavi olduğu da apaçık ortadadır.Hadisin senedi aşağıdadır.

İbnu  Abbas  der ki:"Resulullah aleyhissalatu vesselam Mirac gecesinde, meleklerden   mürekkeb   bir cemaate her uğrayışında "Hacamat   olmaya  devam et! Ümmetine   de hacamat  olmalarını emret!" derlerdi. (Tirmizi, Tıbb 12,2054)

HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?
Derince Hacamat Kliniğimizde uyguladığımız Hacamat tedavisinin Başlıca faydaları;

•    Kılcal damarlardaki tıkanıklığı açar.
•    Vücuttaki toksik maddeler ve gaz temizlenir.
•    Doğal kortizonu uyarır.
•    Kaslardaki sertliği ve ödemi çözer.
•    Kan üretiminden sorumlu organları uyarır.
•    Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
•    Vücudu maddi manevi açtığı için,depresyon ve korkulara karşı etkilidir.
•    Tansiyonun dengelenmesinde yardımcı olur.
•    Hafızayı ve dikkati arttırır.Ezberleme yeteneğini kuvvetlendirir.
•    Zehirlenmeye karşı etkilidir.
•    Bel tutulması,eklem ağrısı,baş ağrısı,bel-boyun fıtığı ve kireçlenmeye bağlı ağrıları giderir.
•    Düzenli hacamat yaptıranların ciltleri daha sağlıklıdır ve genç görünür.

DERİNCE HACAMAT KLİNİĞİ

BAZI ÖNEMLİ HACAMAT NOKTALARI

Kuyruk   sokumu     hacamatı  : Kuyruk Sokumu hacamatı faydaları saymakla bitmez.Altını ıslatmadan,adet düzensizliğine,Hemoroidten erkeklik kuvvetine kadar birçok faydaları vardır.Kuyruk sokumu noktası ilk hacamat yapılması gereken yerlerden biridir.
üreme  problennlerinde, Bağırsak ve kabızlık hastalığında,Her türlü bel ağrılarında, İdrar yolları ve mesane rahatsızlıklarında, Prostat, Böbrek hastalıkları, Az da olsa gastrit sıkıntılarında çok iyi gelir.İlk seanslarda genlde bu noktadan pek kan gelmez.

Sırt    Hacamatı : Kuyruk  sokumundan 7´inci omur kemiğine kadar istenilen her noktadan   hacamat  yaptırmak  mümkündür.
 7´inci omur  (boyun öne eğildiğinde ensedeki  en  son çıkıntı kemik) olduğu  noktadan  yapılan hacamat  beyincik sinirlerini  uyarır, baş ağrısına ve  yüksek tansiyona  faydalıdır.
En  önemli sırt hacamat noktaları kuyruk  sokumu, Kahil (Kürek kemiği altı ile 7´inci omur arasının tam orta noktası) kalp arkası, karaciğer arkası hacamatın çok faydalı noktalarından sadece bir kaçıdır.
Sırttan kalp arkasından kahil noktası ve iki kürek kemiği omuriliğin az solundan yapılan hacamat  kalp hastalarına ve damar  tıkanıklığı, kalp yetnnezliği olanlara iyi gelir.

Omuz     başlarından   yapılan hacamat : Her türlü akciğer hastalıkları, Kalp hastalıkları, Alerjik astım türü hastalıklarda hacamat  çok faydalıdır. LU2 ayrıca guatıra çok faydalıdır. Diz,  baldır ve   ayak bölgesi      hacamatı Dizlerde bulunan    en küçük   tıkanıklık kalbin  yorulmasına neden  olur.Diz üstü hacamat baldır yanları kaslı kısımlar romatizmal ağrılar, şeker, tansiyon baş ağrısı vans, siyatik ağrıların tedavisinde kullanılan çok önemli noktalardır. Kalp takribi olarak uzunluğu 60.000 km olan damar  ağına hiç durmadan   kan pompalar.  Kalp ve atar damarlar vasıtası ile pompalanan   kan  ayak parmaklarının en uç noktasına kadar gider, sonra toplardamarlar ile kirli kan toplanarak tekrar kalbe ordan akciğere iletilir. Ayaklardan  yapılan  hacamat sayısız faydaları vardır.  Varis, huzursuz ayak sendromu, fibromiyalji hastaları düzenli olarak ayak hacamatı yaptırmalıdır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Hacamat ile Fibromiyalji tedavisi
    İzmit Hacamat kliniğimizde Fibromiyalji (kronik sırt ağrısı)tedavisini klinik ortamında maddi ve manevi olarak yetkin bir elden almak isterseniz sizi kliniğimize bekleriz.
  • Gebze Hacamat ile tansiyon hastalığı tedavisi
    Gebze Hacamat kliniğimizde tansiyon hastalığı için hacamat tedavisi ile çok başarılı sonuçlar aldık.Tansiyon rahatsızlığı ile basşvuran danışanlarımızın tamamına yakını tansiyon sıkıntılarından kurtuldu.
  • Körfez Sülük
    Körfez Sülük Tedavisi ; Kocaeli Hacamat ve Sülük kliniğimizde siz danışanlarımıza hiyjenik,temiz ve ferah bir ortamda,sertifikalı uzman personeller eşliğinde hirudu terapi (sülük tedavisi) yapmaktayız.detaylı bilgi ve randevu için lütfe
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.