Sülüğün Tıbbi Etkilerinin Başlıcaları

SÜLÜĞÜN FAYDALARI

-TIBBİ ETKİLERİ-

Flebotomi : Yaratılışı itibari ile vücuttan kan alan en Profesyonel canlıdır. Rabbimiz tarafından bu iş için özel yaratıldığından,işlem öncesi, sırası ve sonrasında vücuda en uygun salgı (enzim) ları kullanır.Deri altı,kılcal damar içi ve dermis bölgesindeki tüm (itihap,lezyon,atık kan vb.) kalıntıları emerek alır.
Refleks Uyarım : Salgıladığı enzimler ile yıpranmış ve kasılmış olan kasları ve uygulanan bölgedeki sinirleri uyarır,yeniden çalışmasını sağlar.

Biyoaktif Salgı İçeriği : (Sülüğün Salgıladığı 103 enzimden bazıları)
Hirudin : Kanın pıhtılaşmasını önleyen bir enzim.Kanın koyulaşmasını engelleyerek tansiyonu düzenler.Beyin kanaması ve beyne pıhtı atması (inme) riskini önler.
Hementin : Kandaki pıhtıyı eriten enzim.Bu madde vücuda hangi bölgeden girmişse o bölgedeki pıhtıları,ödemi ve tıkanıklığı açar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Faydalı Bilgiler

  • Hacamatın Tıbbi Faydaları Nelerdir
    Hacamatın lenfatik sistem üzerindeki etkisi de çok büyüktür.Lenfatik sistem vücuttaki en önemli işlemlerden birini yapar. Ancak hep ihmal edilmiş ve hastalık mekanizmalarında hep unutulmuştur.
  • Hacamat Hangi Bölgelere Uygulanır
    Hacamat; büyük bir şifa hazinesi olup ve vücutta hemen hemen her bölgeye uygulanabilsede;el içi,ayak altı,kasıklar,koltuk altı,üreme organları,ense ve ense çukuru(omurilik sapı) vb. bazı bölgelere kesinlikle uygulanmaz.
Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.