Sülük Tedavisi

Hiruduterapi denen sülük tedavisi de hacamat gibi çok eskiye dayanan bir tedavidir.
Peygamberimiz Sallallahu aleyhi ve sellem buyurmuşlar ki ;“İlaçların en hayırlısı hacamat, müshil ve sülüktür.” (Kenzu’l-Ummal, h.no: 28167-Beyhakî).
Sülük, yaratılışı itibarı ile salgısında yüz küsur enzim bulunan insanlığın hizmetine sunulmuş olağanüstü bir canlıdır.Akla gelmeyecek,modern tıbbın çaresiz kaldığı hastalıklarda şifaya vesile olduğu Tıp ve bilim dünyası tarafından gözlemlenmektedir.


Sülükle Tedavi Nasıl Olur ?
Sertifikalı güvenilir üretim çiftliklerinden alınan Sülükler (daha önce kimsede kullanılmamış) temel Anatomi bilen,Hiruduterapi eğitimi almış kişiler tarafından hastalığın durumuna ve bölgeye bağlı olarak ilmini konuşturur ve sülüğü gerekli bölgeye tutturur..Profesör olan Sülüktür.Şifaya sebeb olan yegane canlılardandır.Uygulayan kişi nereye uygulayacağını bilip tespit etsin yeter.Gerisi sülüktedir.

Bize gelen danışanlarımıza aldığımız Hiruduterapi eğitimi neticesinde,sülükleri en doğru , en fayda verecek yere tutturarak hizmet etmeye çalışıyoruz.Sülük tuttuğu yerde öncelikle yaklaşık 15 dakika boyunca enzimlerini verir.Daha sonra ise kişinin kanından bir miktar içer.Süreç kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 40-45 dakikadır.
 

SÜLÜĞÜN FAYDALARI

-TIBBİ ETKİLERİ-

Flebotomi : Yaratılışı itibari ile vücuttan kan alan en Profesyonel canlıdır. Rabbimiz tarafından bu iş için özel yaratıldığından,işlem öncesi, sırası ve sonrasında vücuda en uygun salgı (enzim) ları kullanır.Deri altı,kılcal damar içi ve dermis bölgesindeki tüm (itihap,lezyon,atık kan vb.) kalıntıları emerek alır.
Refleks Uyarım : Salgıladığı enzimler ile yıpranmış ve kasılmış olan kasları ve uygulanan bölgedeki sinirleri uyarır,yeniden çalışmasını sağlar.

Biyoaktif Salgı İçeriği : (Sülüğün Salgıladığı 103 enzimden bazıları)
Hirudin : Kanın pıhtılaşmasını önleyen bir enzim.Kanın koyulaşmasını engelleyerek tansiyonu düzenler.Beyin kanaması ve beyne pıhtı atması (inme) riskini önler.
Hementin : Kandaki pıhtıyı eriten enzim.Bu madde vücuda hangi bölgeden girmişse o bölgedeki pıhtıları,ödemi ve tıkanıklığı açar.

                             SÜLÜĞÜN TIBBİ ETKİLERİNİN BAŞLICALARI

– Antibakteriyel    (Bakteri öldürücü,önleyici)
– Analjezik              (Ağrı kesici)
– Antiromatizmal  (Romazitma virüsü ve virüs öldürücü)
– Antihipertansif   (Tansiyon dengeleyici,düşürücü)
– Antidepresan      (Kimyasal bozukluk düzenleyici)
– Myorelaksan       (Kas gevşetici)
– Antioksidan        (Yağların oksitelenmesini önleyici)
– Nörotrofik           (Sinir Hücresi yenileyici)


Sülükle Tedavi Kimlere Uygulanmaz?

•    HEMOFİLİ HASTALARINA
•    AKTİF KANAMA ODAĞININ VARLIĞI
•    CİDDİ ANEMİ
•    CERRAHİ GİRİŞİM ÖNCESİ
•    REGL DÖNEMİNDE OLAN KADINLARA
•    ABDESTSİZ KİŞİLERE
•    KAN SULANDIRICI İLAÇ KULLANIMI (HiruduTerapiste mutlaka danışın)


Sülükle Tedavi Öncesi ne yapmalı - yapmamalı ?
Kan sulandırıcı kullananlar sülük terapisinden 3 gün önce ilacı bırakmalıdır.Kiraz,vişne ve limon kanı çok sulandırdığı için sülük koymadan 2 gün öncesinden itibaren ve konulan gün yenmemelidir.Sülükle Tedavide Yan Etkiler Olur mu?
Sülüğün tuttuğu noktada hafif kaşıntı,küçük çapta morormalar olabilir,bu normaldir.Ortalama 6-8 saat süren sülüğün tuttuğu yerde kanamalar devam edebilir.Kişiden kişiye göre farklılık göstermekle birlikte 12 saat,18 saat hatta 24 saate varan sızıntılar da olabilmektedir.Korkulacak bir durum yoktur.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.